Gündemde Ne Var Ki Gündemde Ne Var Ki Author
Title: Türk Gemisine Korsan Saldırısı - 6 Türk Denizci
Author: Gündemde Ne Var Ki
Rating 5 of 5 Des:
Türk Gemisi Nijerya'da korsanlar tarafından saldırıya uğradı. 11 Nisan saat 3:30 civarlarında Kaptanoğlu Denizcilik’e ait Malta bayrak...
6 Türk Mürettebat
Türk Gemisi Nijerya'da korsanlar tarafından saldırıya uğradı. 11 Nisan saat 3:30 civarlarında Kaptanoğlu Denizcilik’e ait Malta bayraklı 148 metre boyundaki M/T Puli adlı tanker Nijerya açıklarında seyir halindeyken korsanlar tarafından saldırıya uğradı. Aralarında kaptanların da bulunduğu 6 Türk Mürettebat korsanlar tarafından rehin alındı.

Kaçırılan Türk Mürettebatların Bilgileri:
İlkay Olgun (Kaptan), Haluk Buran (2.Kaptan), Furkan Topcu (3.Kaptan), Mehmet Babacan (Baş Makinist), Şükrü Dömbek (Elektrik), Eray Falay (Usta Gemici) olarak açıklandı.

Kaptanoğlu Denizcilik’ten yapılan açıklamada, korsanların elinde bulunan Türk denizcilerin sağlık durumunun iyi olduğu, M/T Puli adlı tankerin de emniyetli bir şekilde seyrine devam ettiği belirtildi.

Açıklamada Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve diğer ilgili makam ve kurumlar ile temasa geçildiği, konuyla ilgili gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirileceği ifade edildi.


(Cumhuriyet)

Tepkiler:

Yorum Gönder

 
Top
 

Gündemde Ne Var Ki?