Gündemde Ne Var Ki Gündemde Ne Var Ki Author
Title: Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün - Ne Zaman - 2016
Author: Gündemde Ne Var Ki
Rating 5 of 5 Des:
2016 Ramazan Bayramı Hangi Gün? 2016 Ramazan Bayram Tatili Kaç Gün? Ülkemiz 2016 Ramazan ayına girdikten sonra artık akıllara bayram tat...
2016 Ramazan Bayramı Hangi Gün? 2016 Ramazan Bayram Tatili Kaç Gün?

Ülkemiz 2016 Ramazan ayına girdikten sonra artık akıllara bayram tatilinin kaç gün olacağı sorusu geldi. Bu sorunun cevabını Başbakan Binali Yıldırım açıkladı. Ramazan Bayramı tatili 4 Temmuz Arefe Günü başlayacak. Normalde Arefe günü öğleden sonra resmi tatil oluyor. 5-6-7 Temmuz perşembe gününe kadar Ramazan Bayramı olduğu için zaten resmi tatil oluyor. Başbakan ise Pazartesi sabah ve Cuma gününün de tatil olduğunu belirterek Ramazan Bayramı Tatili'nin 9 gün olduğunu açıkladı.

9 Gün Tatil resmiyete kavuşunca Turizm sektöründe de yerli turist sayısında artış oldu. Türkiye'nin yabancı ülkelerden gelen Turist sayısındaki azalmalar, yerli turistlerle artışa geçti. Bu nedenle Turizm Sektöründe iş yapanlar için bir fırsat doğdu.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılmasına ilişkin genelgenin Yıldırım tarafından imzalandığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Buna göre, kurum yöneticilerince gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Ramazan Bayramı'nın arefesi 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılacaklardır. Yazı, ilgili kurumlara gönderilmiştir."
Tepkiler:

Yorum Gönder

 
Top
 

Gündemde Ne Var Ki?