Gündemde Ne Var Ki Gündemde Ne Var Ki Author
Title: Emret Komutanım İsrafil Köse Hayatını Kaybetti
Author: Gündemde Ne Var Ki
Rating 5 of 5 Des:
İsrafil Köse'den bu sabah kötü haber geldi.  Geçirdiği kaza sonrası hastaneye kaldırılan dizi ve tiyatro oyuncusu İsrafil Köse tedavi ...
Hayatını Kaybetti
İsrafil Köse'den bu sabah kötü haber geldi.  Geçirdiği kaza sonrası hastaneye kaldırılan dizi ve tiyatro oyuncusu İsrafil Köse tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ekranların sevilen ismi İsrafil Köse kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde vefat etti.

BİR TAKSİ KAPIYI AÇINCA...
İsrafil Köse'nin menajeri kazayı hurriyet.com.tr'ye anlattı: İsrafil uzul yıllardır motor kullanıyordu. Dün sabah motoruyla giderken park halindeki bir taksi kapısını açınca çok kötü bir çarpışma olmuş. Yaklaşık 30 metre sürüklenmiş. Kaskı olmasına rağmen çok ağır yaralanmıştı.  Bu sabah 2.30'da hayatını kaybetti.

Televizyon dizilerinde Karadeniz şivesi ve taklitleriyle oldukça renkli bir rol ortaya koyan İsrafil Köse, geçirdiği kazanın ardından yoğun bakıma alınmış ve tedavisine başlanmıştı ancak ünlü oyuncudan kötü haber geldi. İsrafil Köse, geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı hastanede bu sabaha karşı vefat etti.

EŞİNDEN AÇIKLAMA: KOMADA, YAŞIYOR

Hastane önünde basın mensuplarına açıklama yapan Köse'nin eşi  Şengül Köse, eşinin dün sabah saat 06.30'da arkadaşlarıyla bir mekandan çıktıktan  sonra motosikletine bindiğini söyledi.

Eşinin, Kadıköy'deki Ayrılıkçeşme durağında kasisten geçerken frene  basmasına rağmen duramadığını, sağ şeritte ters istikamette park halinde duran  taksi sürücüsünün açtığı kapıya çarptığını aktaran Köse, şunları kaydetti:
"Eşim motosikletiyle 14 metre sürüklendikten sonra kaldırıma çarpıyor.  Olay yerindeki görgü tanıklarının söylediğine göre kaza anında kalbi duruyor.  Önce vatandaşlar kalp masajı yapıyor daha sonra kısa sürede olay yerine gelen  sağlık ekipleri kalp masajına devam ediyor. Hastaneye ölü olarak getirilen eşim  burada 3 saat yapılan kalp masajıyla hayata döndürülüyor. Ardından çekilen MR  sonucunda eşimin beyinde kanama olduğu görülüyor. Doktorlar tarafından yapılan  müdahaleyle beyin kanaması durduruluyor. Kaburgaları kırık olduğu için sağ  ciğerinde kanama meydana geliyor. Şu an bilinci kapalı, komada, yaşıyor, nefes  alıyor ama duaya ihtiyacımız var."

Köse’nin durumuna ilişkin hastaneden bir açıklama yapılmazken, yakınları ve arkadaşları Köse’nin hayatını kaybettiği bilgisinin doğru olmadığını, yoğun bakımda tedavinin sürdüğünü aktardı. 

İstanbul'da geçirdiği trafik kazasının ardından kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan ünlü oyuncu İsrafil Köse’nin hayatını kaybetmediği, yoğun bakımda tedavisine devam ettiği bildirildi. Gün içerisinde bazı yakınları Köse’nin hayatını kaybettiğini ve cenaze işlemlerine başlandığını açıklamıştı. Konuya ilişkin hastaneden resmi bir açıklama yapılmazken, oyuncunun yakınları ve arkadaşları akşam saatlerinde ölüm haberinin doğru olmadığını aktardı. Ortada bir bilgi kirliliği yaşandığını ifade eden ünlü oyuncunun arkadaşı oyuncu Çetin Altay, “İlk andan beri buradayım. Bilgi kirliliği dolaşıyor. Ölmedi dendi, öldü dendi. Gece yanına girdiğimde bana ‘Şu an son görüşünüzmüş gibi bakın, makineye bağlı yaşıyor. Buna tam öldü dememiz için bir tektik yapmamız, bunu yapmamız için makinadan ayırmamız gerekiyor. Sabahı bulmayabilir’ dendi. Sonradan bir haber geldi. Başımız sağ olsun kaybettik diye. Ama doktordan duymadım bunu. Az önce başındaki doktorla konuştum. ‘Heyet olarak karar vermemiz gerekiyor’ dedi” şeklinde konuştu.

Dün bazı yakınları Köse’nin hayatını kaybettiğini ve cenaze işlemlerine başlandığını açıklamıştı. Konuya ilişkin hastaneden resmi bir açıklama yapılmazken,  akşam saatlerinde yakınları ve arkadaşları oyuncunun ölüm haberinin doğru olmadığını, makineye bağlı olarak yaşamaya devam etttiğini aktardı Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre İsrafil Köse, bu sabah 07.00'de hayatını kaybetti. 

HÜRRİYETTepkiler:

Yorum Gönder

 
Top
 

Gündemde Ne Var Ki?