O Ses Türkiye Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor? Jüriler Kimler? - GÜNDEMDE NE VAR Kİ?

Son Dakika

Recent Posts:

Post Top Ad

Loading...

O Ses Türkiye Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor? Jüriler Kimler?

O Ses Türkiye Jürileri Kimler 6. Sezon
O Ses Türkiye Jürileri Kimler? O Ses Türkiye Ne Zaman? O Ses Türkiye Ne Zaman Başlayacak? O Ses Türkiye 2017 Ne Zaman Başlayacak? O Ses Türkiye 2017 Ne Zaman Başlayacak? O Ses Türkiye Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor? O Ses Türkiye 6 Sezon Ne Zaman Başlıyor? O Ses Türkiye Birincileri Kimler?

Tv8'in bilinen ve sevilen yarışma programlarından biri olan O Ses Türkiye yakında başlıyor. Acun Ilıcalı'nın milyonları ekranlara kilitleyen ses yarışma programı O Ses Türkiye başvuruları başladı. Bu sezon O Ses Türkiye Türk Telekom sponsorluğunda yapılacak.

O Ses Türkiye Ne Zaman Başlayacak?
Rising Star Türkiye'nin bitmesine yakın başvuruları açılan O Ses Türkiye'nin başlayacağı tarih henüz kesinleşmedi. Acun Medya programın 4 Ekim de başlayacağını duyurdu.

O Ses Türkiye Yeni Sezon Jüriler Kimler?
O Ses Türkiye Yeni Sezon jürilerinde geçen sezon jüri koltuğunda oturan Ebru Gündeş, İnstagram hesabında yapmış olduğu açıklama ile yeni sezonda jüri koltuğunda olmayacağını açıkladı. Jüri koltuğunda eski jürilerden Murat Boz, Hadise ve Gökhan Özoğuz yerini alacak. Ebru Gündeş'in yerine gelecek jüri ise Sibel Can oluyor.

O Ses Türkiye Başvuruları Başladı mı?
Evet O Ses Türkiye başvuruları Risng Star Türkiye finalleri başladığında başladı ve hala devam ediyor. Sizde sesinize güveniyor ve O Ses Türkiye sahnesinde yer almak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayabilirsiniz.

O Ses Türkiye normal başvuru yapmak için TIKLAYINIZ...
O Ses Türkiye videolu başvuru için TIKLAYINIZ...
O Ses Türkiye seçme yerleri için TIKLAYINIZ...

O Ses Türkiye Yarışma Programının Formatı Nasıl Olacak?
 • Kör Seçmeler: Yarışmanın birinci turudur. Jüri üyeleri adayları sahneye arkası dönük bir şekilde dinler. Eğer adayın sesini beğenirse butona basar ve bulunduğu koltuk sahneye doğru döner. Şarkı bittikten 3 saniye sonrasına kadar tüm jüriler butona basabilir. Eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri beğenip butona basarsa bu kez yarışmacı ekibine katılmak istediği jüri üyesini seçer ve seçtiği jürinin ekibine katılır. Her jüri üyesinin belirli bir kontenjanı vardır ve seneye göre değişir. 3. sezonda her jürinin 32, 4. sezonda 53 ve 5. sezonda 65-70 ses vardı.
 • İkinci Tur: Yarışmanın ikinci turudur. Bu tur ilk 4 sezonda bulunmamaktadır. İlk defa 5. sezonda bu formata eklenmiştir.
  • Grup Turu: Her takımdaki yarışmacılar 5-6 kişilik gruplar oluştururlar ve Kör Seçmeler'deki performanslarını kamera arkasında koçlarının önünde bir kez daha sunuyorlar. Grup birincisi doğrudan düello turuna çıkmaktadır. İkinci ve üçüncüler İkinci Şans Eşleşmesi'ne katılırken geri kalanlar doğrudan elenmiştir.
  • İkinci Şans Eşleşmesi: Her gruptan iki kişi birebir düello yaparak farklı şarkılar söylediler. Sonucunda koç düellolara kimleri çıkaracağını karar verir. İki kişiden biri üst tura çıkar diğeri elenir.
 • Düello: İlk 4 sezonun ikinci; 5. sezonun üçüncü turudur. Her bir jüri üyesi ekibindeki yarışmacıları ikişerli veya üçerli eşleştirerek sahnede yarıştırır. Yarışmacılar aynı şarkıyı söyleyerek birbirleriyle düet yaparlar. Sonucunda koç yarışmaya kiminle devam edeceğini seçer. Kazanan üst tura geçer.
  • Transfer: İlk 2 sezonda bulunmamaktadır. İlk defa 3. sezonda formata girdi. Düellolarda elenenler belirlendikten sonra elendiği takımın koçu dışındaki diğer 3 koça yarışmacıyı kendi takımına almak isteyip istemediği sorulur. Kör Seçmeler turunda olduğu gibi jüriler butonlara basarlar ve eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri isterse seçim yarışmacıya bırakılır. Seçilen yarışmacılar ise yarışmanın üst turuna geçmeye hak kazanır.
 • Birebir: İlk 4 sezonun üçüncü turudur. 5. sezonda kaldırılmıştır. Üçüncü turdan itibaren yarışmacılar şarkıyı tek başına söyler. Yine ikişerli veya üçerli eşleşerek biri bir üst tura geçer. Yalnızca 4. sezonda bu turda transfer bulunmaktadır.
 • Çapraz Eşleşmeler: Bu tur ilk 3 sezonda bulunmamaktadır. İlk defa 4. sezonda bu formata eklenmiştir. Bu turda yarışmacılar farklı ekiplerdeki yarışmacılarla ikişerli ya da üçerli eşleşerek sırayla farklı şarkılar söylemektedirler. Bu turda seçimi stüdyodaki 450 seyirci ellerindeki butonlarla belirler. Sesi beğenenler 1'e beğenmeyenler 2'ye basar. Seyircilerin istedikleri kadar sesi beğenme hakları vardır. En yüksek yüzdesi olan yarışmacı Canlı Yayınlar'da yarışmaya hak kazanır.
 • Canlı Yayınlar: Önceki turların tersine banttan yayınlanmayan oylamanın SMS ile yapıldığı (5. sezondan itibaren hem SMS hem de TV8 Yan Ekran Uygulaması kullanılabilir.) final turlarıdır.
  • Çeyrek Final: Bu turda kalan 16 yarışmacı 4'erli şekilde ayrılarak performanslarını sergiler. Her performanstan sonra 2 dakikalık SMS oylaması sonucu her 4 gruptan sonuncu olan 1 kişi toplamda 4 kişi yarışmaya veda eder. Çeyrek Final'in 2. aşamasında kalan 12 yarışmacı 3'erli şekilde ayrılır ve yine her gruptan 1 kişi elenerek Yarı Final'de yarışacak 8 kişi belirlenir.
  • Yarı Final: Bu turda ise kalan 8 yarışmacı 4'erli şekilde ayrılarak performanslarını sergiler. Her performanstan sonra 2 dakikalık SMS oylaması sonucu her 2 gruptan sonuncu olan 1 kişi toplamda 2 kişi yarışmaya veda eder. Yarı Final'in 2. aşamasında kalan 6 yarışmacı 3'erli şekilde ayrılır ve yine her gruptan 1 kişi elenerek Final'de yarışacak 4 kişi belirlenir.
  • Final: Bu turda ise 4 yarışmacı 2'şer tane şarkı söyler. Yapılan SMS oylaması ile önce 4. öğrenilir. Ondan sonra kalan 3 yarışmacı eski performanslarından birini seslendirir ve üçüncü belirlenir. Son olarak kalan 2 yarışmacı eski performanslarından bir tane daha seslendirir ve SMS oylamasında Türkiye'nin O Ses'i ortaya çıkar.

O Ses Türkiye'de Büyük Ödülü Ne?
O Ses Türkiye’nin şampiyonuna bir albüm yapma şansı tanınacak. Ayrıca belirli bir miktar para ödülü ya da araba verilecek.


O Ses Türkiye Birincileri Kimler?
O Ses Türkiye 2012 - Oğuz Berkay Fidan (Murat Boz)
O Ses Türkiye 2013 - Mustafa Bozkurt (Mustafa Sandal)
O Ses Türkiye 2014 - Hasan Doğru (Gökhan Özoğuz)
O Ses Türkiye 2015 - Elnur Hüseynov (Ebru Gündeş)
O Ses Türkiye 2016 - Emre Sertkaya (Gökhan-Hakan Özoğuz)

O Ses Türkiye Yarışması Hakkında Merak Ettikleriniz?
Sizinde bu yarışma programı hakkında merak ettikleriniz varsa yorum kısmında bize bildirebilir ve cevaplarını alabilirsiniz?

Arama Kelimeleri:
O Ses Türkiye Yeni Sezon 2017, O Ses Türkiye Jürileri, O ses Türkiye Ne Zaman Başlıyor? O Ses Türkiye Videolu Başvuru, O Ses Türkiye Seçme Yerleri

1 yorum:

 1. 16 yaşındayım başvuru yapabiliyor muyum?

  YanıtlaSil